Wróżba z kart: pozytywne i negatywne skutki tarota

30 maja, 2024
30 maja, 2024

Terapia Tarota: Odkryj potencjał i granice

Każdy z nas pragnie głębszego zrozumienia siebie i swojego życia. Dlatego czasami podczas sesji jasnowidzenia sięgam po karty Tarota, które uważam za przydatne narzędzie pomagające moim klientom w ich podróży poznawczej. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie dla każdego, szczególnie podczas spotkań na żywo „twarzą w twarz”. Karty Tarota mają swoje wady i zalety, zwłaszcza jeśli chodzi o wpływ na zdrowie psychiczne.

Tarot to nie tylko zestaw tajemniczych kart – to właściwie podróż w głąb siebie i otaczającego nas świata. Kiedy prowadzę sesje jasnowidzenia, wykorzystuję Tarot jako narzędzie do otwarcia drzwi do naszych najgłębszych uczuć, myśli i pragnień. Dzięki niemu możemy lepiej zrozumieć swoje obawy, cele i wyzwania, z jakimi się zmagamy.

Jednak warto pamiętać, że Tarot nie jest dla każdego. Niektórzy mogą czuć się zdezorientowani lub przytłoczeni przez interpretacje kart, zwłaszcza gdy odbywa się to bezpośrednio, „na żywo”. Dla niektórych może to być zastrzyk energii i inspiracji, ale dla innych może to być wyzwanie dla ich stabilności emocjonalnej.

Odkryj potencjał Tarota: Jak może nam pomóc?

 • Wciągająca praktyka Tarota ukazuje, jakimi sprawami i troskami zajęty jest nasz umysł i serce.

Można wyciągnąć kilka plusów z korzystania z kart tarota w celu wsparcia mentalnego i emocjonalnego oraz przywracania nadziei i zdrowia. Nazywam  Tarot duchową praktyką, która może pomóc lepiej zrozumieć siebie i innych, oraz służyć jako narzędzie do rozwiązywania problemów. Dodatkowo, za pomocą kart można zorientować się, w jakim punkcie życia znajduje się osoba szukająca pomocy, i że mogą one ukazać różne możliwości oraz potencjalne wyzwania w życiu osobistym lub twórczym.

 • Może stanowić uzupełnienie terapii.

Zapomnij o dylematach między terapią a wizytą u wróżki – terapia tarota jest nowym horyzontem w holisticznym podejściu do zdrowia psychicznego. Pozwól, że opowiem Ci o tej fascynującej alternatywie, gdzie 78 kart staje się oknem do Twojej duszy.

Terapia tarota to nie tylko kolejne spotkanie w klinice – to podróż w głąb siebie, prowadzona przez karty, które odkrywają Twoje ukryte pragnienia, wyzwania i cele. To interaktywna sesja, która może pomóc Ci odnaleźć spokój i zrozumienie.

Dlaczego wybierać terapię tarota? Bo jest to dostępna dla wszystkich forma wsparcia. Nie musisz czekać w długich kolejkach czy tracić czasu na formalności. Wystarczy umówić się na wizytę i poddać się magicznemu procesowi odkrywania samego siebie. W trakcie sesji tarota możesz odkryć nowe perspektywy, znaleźć ujście dla emocji i zmartwień, które wcześniej były uwięzione w Twojej duszy. To nie tylko rozmowa, to podróż ku lepszemu zrozumieniu siebie i swojego życia.

Terapia tarota jest usługą niskoprogową, w której możesz samodzielnie umówić się na wizytę i szybko porozmawiać z kimś o problemach lub uczuciach, które niszczą Cię na wielu poziomach. Bycie wysłuchanym i doradzonym przez pozytywną, troskliwą osobę o spokojnym usposobieniu może w niektórych przypadkach być dokładnie tym, czego potrzebujesz. Być może dowiesz się o sobie czegoś, czego wcześniej nie wiedziałaś, albo znajdziesz ujście dla uczuć i zmartwień, o których nie mogłabyś inaczej mówić, ale po prostu dlatego, że odetchnęłaś w codziennym życiu. Może po takiej rozmowie faktycznie poczujesz się bardziej zrelaksowana. Wystarczy umówić się na wizytę i poddać się magicznemu procesowi odkrywania samego siebie.

Tarot nie jest środkiem leczniczym na zdrowie psychiczne, ale dla poszczególnych osób może to być duża część ich formy porządku psychicznego. Na przykład niektórym osobom wymagającym profesjonalnej terapii, dzięki zajrzeniu w karty można pomóc im poradzić sobie z konkretnymi lekcjami, których mogli się nauczyć w terapii. Dla niektórych osób tarot może być wsparciem w poszukiwaniu równowagi psychicznej.

Odkryj, jakie skarby kryją się w kartach, i pozwól sobie na głębsze spojrzenie w swoją duszę. To więcej niż terapia – to magiczne doświadczenie, które może odmienić Twoje życie.

 • Może zachęcić do otwarcia dialogu

Czasami otwarcie się przed drugą osobą może być wyzwaniem. Jednak podczas spotkania na żywo, Tarot może być kluczem do rozpoczęcia rozmowy i znalezienia nowych perspektyw. Przewidując przyszłość poprzez karty, Tarot staje się nie tylko narzędziem, ale także inspiracją do omówienia rozwiązań z klientami.

Wyobraź sobie sytuację, gdy wróżka wybiera kartę Wieży – symbolizującą burzliwe zmiany i bolesny proces czy utratę. To moment, w którym drzwi do głębokiej refleksji są otwarte. Karta ta, szczególnie w połączeniu z kartą Śmierci, zapowiada trwałe przemiany, które mogą prowadzić do zupełnie nowych możliwości. To temat, który wcześniej nie przyszedłby do głowy, ale teraz staje się punktem wyjścia do dalszych dyskusji.

Dzięki interpretacji połączeń kart tarota, możemy precyzyjnie zidentyfikować obszary, w których pojawiają się trudności, co z kolei daje klientowi poczucie kontroli i spokoju. Wskazówki płynące z kart mogą otworzyć drzwi do rozmów na tematy, które dotąd były trudne do poruszenia. Na przykład, jeśli tarot sugeruje, że miłość życia nie jest już taka, jak dawniej, może to być bodziec do otwartej i szczerej dyskusji o relacji.

Niech Tarot stanie się twoim przewodnikiem w podróży ku lepszemu zrozumieniu siebie i swojego życia.

 

Na jakie pytania Tarot nie odpowie?

 • Tarot nie jest narzędziem do przewidywania przyszłości.

Karty tarota nie są narzędziem do przewidywania przyszłości ludzi. Stanowią raczej formę coachingu, w której wykorzystuję karty do zrozumienia sytuacji moich klientów i wsparcia ich w osiągnięciu celów. Moją misją jest pomóc im przełamać bariery oraz wskazać ścieżkę do realizacji marzeń. Tarot, jako starożytne narzędzie, otwiera drzwi do tajemniczego świata symboli, pomagając nam odkryć przesłania, jakie wszechświat ma dla nas. Karty tarota mogą pomóc nam w podejmowaniu decyzji i mogą dać nam cenny wgląd w temat, w którym chcemy uzyskać wskazówki.

Dlaczego tarot nie służy do przewidywania przyszłości? Ponieważ karty nie posiadają takiej mocy. Choć doskonale ukazują przeszłość i teraźniejszość, to nie są w stanie rzetelnie przewidzieć tego, co dopiero nadejdzie. Zamiast tego, stają się drogowskazem w podejmowaniu świadomych decyzji i odkrywaniu ukrytych powiązań między naszymi doświadczeniami.

Doskonale też ukazują powiązanie między wydarzeniami i dają głęboki wgląd w to, co leży u podstaw twoich pytań, wątpliwości i trudności. Karty tarota nie tylko rzucają światło na nasze życiowe wyzwania, ale również mogą być inspiracją do refleksji nad naszymi dążeniami. Na przykład, gdy klientka zada pytanie: „Kiedy wyjdę za mąż?” Tarot nie poda daty czy roku, ale jego symbole mogą zainspirować do głębszych przemyśleń nad tematem relacji i intymności.  Jedyne co z pewnością karty tarota pokażą klientowi to tylko jego możliwości, co można zmienić lub zrobić, aby jego pragnienie się spełniło. Ostatecznie, karty tarota są przewodnikiem przez naszą wewnętrzną podróż, kierując nas ku lepszemu zrozumieniu siebie i świata.

 • To obszar podatny na błędne interpretacje.

Karty tarota są prawdziwą kopalnią symboli, pełną znaczeń, co czyni je łatwymi do źle zrozumienia lub wykorzystania do potwierdzania własnych przekonań. Często mogą być interpretowane w sposób, który odpowiada naszym nadziejom lub obawom, zamiast odzwierciedlać rzeczywistą rzeczywistość.

Przykładowo, klient kontaktuje wróżkę z pytaniem, czy powinien przyjąć obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 razem z przyjacielem. Wróżka wyłania kartę Zgonu i słucha swojej intuicji, która radzi mu/zaleca mu powstrzymanie się od tego kroku.

Klient pyta: „Czemu uważasz, że powinniśmy zrezygnować z szczepień?” Wróżka dobiera kolejne dwie karty i wyjaśnia: „Jedną z nich jest Karta Siły, co sugeruje, że decydując się na szczepionkę jednodawkową, ocalicie życie i zachowacie zdrowie oraz siłę”. W czytaniu kart Tarota istnieje tendencja do interpretowania kart tak, jak chcemy.

Dla wielu osób czytanie kart tarota jest fascynującą podróżą w głąb siebie, otwierającą drzwi do głębszego zrozumienia siebie i swojego otoczenia. Jednakże, istnieje ryzyko interpretacji kart zgodnie z własnymi pragnieniami lub obawami, zamiast kierować się ich prawdziwymi przesłaniami.

 • Terapia tarota nie stanowi substytutu dla profesjonalnej terapii.

Niektórzy ludzie nadal potrzebują pomocy psychologa lub terapeuty , aby dokonać dobrego wyboru dla siebie. Terapia tarota nie może zastąpić doradztwa w zakresie pomocy medycznej, prawnej, finansowej czy zdrowia psychicznego. A nawet w pewnych okolicznościach Tarot może naruszyć stan psychiczny danej osoby.

Udzielanie porad polega na rozmowie z klientem, a każda z tych osób ma różną wrażliwość psychiki. Wśród ludzi zdrowych psychicznie są i też ludzie z uporczywymi problemami psychicznymi, dlatego w przypadku takich klientów stawianie tarota może być przeciwwskazane.

Dlaczego terapia tarota nie zawsze jest odpowiednia? To pytanie nurtuje wielu. Otóż, każda osoba ma inną wrażliwość psychiczną. Nawet wśród tych, którzy zdają się być psychicznie zdrowi, istnieją ci, którzy zmagają się z głębszymi problemami. W takich sytuacjach, korzystanie z tarota może być wręcz niewskazane. Objawy paranoidalne lub psychotyczne mogą zostać zaostrzone przez użycie takiego dodatku jak karty o tak bogatych obrazach i intensywnym znaczeniu, jak właśnie w Tarocie. Druga kwestia to nieprzemyślane słowa wypowiadane przez tak zwany autorytet w dziedzinie tarota. Niezwykle ważne jest, co mówimy pytającemu oraz jak mu tę myśl przekazujemy, bo nieprzemyślane słowa osoby co czyta tarota może mieć zgubny wpływ na zdrowie psychiczne klienta. Warto więc, aby interpretatorzy tarota byli świadomi swojego wpływu na ludzi i odpowiedzialnie korzystali z tej sztuki.

 

Tarot – korzyści i potencjalne zagrożenia: Kto powinien być ostrożny?

W świecie Tarota istnieje wiele tajemnic i możliwości, ale czy jest on zawsze bezpiecznym wyborem? Podobnie jak w przypadku każdej terapii czy leczenia, Tarot może być błogosławieństwem dla niektórych, ale dla innych może stanowić ryzyko.

Osoby z diagnozami z zakresu zdrowia psychicznego, zwłaszcza te borykające się z objawami takimi jak paranoja, psychoza czy obsesyjno-kompulsywne zachowania, mogą potrzebować szczególnej ostrożności przy eksplorowaniu Tarota. Jeśli nurtuje Cię pytanie, czy Tarot jest dla Ciebie, warto skonsultować się ze specjalistą ds. zdrowia psychicznego, aby rozeznać korzyści oraz potencjalne zagrożenia związane z tą praktyką.

Ostateczne spostrzeżenia

Niektórzy ludzie zwracają się po poradę do wróżki, aby skorzystać z czytania Tarota, w nadziei na wsparcie dla swojego zdrowia psychicznego. Okazuje się, że terapia tarota może stanowić dla nich źródło ukojenia, pomagając zrozumieć życiowe wyzwania i odnaleźć drogę do rozwiązania. Chociaż terapia tarota może przynieść ulgę w rozmowie, pomóc odnaleźć sens w codziennych doświadczeniach oraz dostrzec możliwe rozwiązania, to jednak nie zastępuje ona innych form leczenia, chociaż może je uzupełniać.

Dla niektórych konsultacja kart tarota może otworzyć nowe perspektywy i wprowadzić wewnętrzny spokój. Karty te mogą stanowić fascynującą podróż w głąb siebie i pomóc odkryć ukryte możliwości. Jednak dla innych mogą one być jedynie ciekawą lekturą bez głębszego znaczenia.

Zachęcam do rozważenia, czy terapia tarota jest dla Ciebie. Jeśli karty wydają się być tajemniczą bramą do zrozumienia siebie i swojego życia, być może warto się nimi zainteresować. Jeśli jednak nie czujesz się przekonany/a do tej formy terapii, istnieje wiele innych metod samorozwoju czekających na odkrycie.

Polish languageTerapie alternatywne Czy tarot przepowiada przyszłość?Karty Tarotarozwój osobisty

One comment

 1. Jasnowidz Vanessa -

  Terapia Tarota: Odkryj potencjał i granice

  Zanurz się w magiczny świat Tarota, gdzie symbole stają się kluczem do głębszego zrozumienia siebie i otaczającego nas świata. Podczas moich sesji jasnowidzenia, Tarot pełni rolę nie tylko narzędzia do odczytywania przeszłości i teraźniejszości, ale także jako przewodnik po naszych najgłębszych uczuciach i pragnieniach. Jest to fascynująca praktyka, która może być wsparciem w odkrywaniu własnych potencjałów oraz w radzeniu sobie z życiowymi wyzwaniami.

  Jednakże, warto pamiętać, że Tarot nie jest odpowiedni dla każdego. Niektórzy mogą czuć się zdezorientowani przez interpretacje kart, zwłaszcza podczas sesji „twarzą w twarz”. Dla tych, którzy szukają nowych perspektyw i inspiracji, Tarot może stać się nieocenionym przewodnikiem w podróży ku pełniejszemu zrozumieniu siebie i swojego życia.

  Czy jesteś gotowy na magiczną podróż Tarota? Odkryj, jak te tajemnicze karty mogą pomóc Ci w odkrywaniu własnych potencjałów i przywracaniu równowagi psychicznej. Umów się na sesję i doświadcz magicznego procesu, który może odmienić Twoje spojrzenie na życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More Posts